Ezber Bozan Kış Çorbaları

En besleyici kış çorbalarından bir öneri listesi oluşturdum.

0 3.233

En besleyici kış çorbaları için bir öneri listesi oluşturdum.

Havaların soğuması ile birlikte bir çoğumuzun evinde çorbalar baş köşede yerini almaya başladı. Çorba tarifleri benim için rondo yapmadan önce içine dilediğim şeyi ekleyebildiğim bir alternatif olmuştur her zaman. Bu yüzden en besleyici kış çorbalarından bir öneri listesi oluşturdum. Bizim evde çorbalara eklenenler belki sizin evde de şifa olur diye.  Mini gurmenizin damak zevkine göre bu çorbalardan seçim yapmak belki bugün ne pişireceğim derdinize derman olur.

Kerevizli Tavuk Suyu Çorbası

Kerevizi tavuk suyuna çorbaya koyduğunuzda harika bir aromasi olduğunu deneyimlediniz mi? Bir mandalina büyüklüğü kadar kerevizi iri rendeleyin. Rendelediğiniz kerevizleri kararmaması için biraz limonlu suda bekletin. Sonra sizin tavuk suyu çorba tarifinize kereviz rendesi ekleyin. İnanın şahane bir sebze tavuk çorbasına dönüşüyor.

Karnabahar Çorbası

Karnabaharı yemek olarak yediremiyorsanız bir de karnabahar çorbasını deneyin. Karnabaharları haşlayın, rondodan geçirin. Az süt ilavesi ile tuz karabiber toz tatlı biber dilediğiniz baharat ile tatlandırın.

Balkabağı sevmiyorsa Mercimek Çorbası

Mini gurmeniz balkabağı çorbasını sevmiyorsa balkabagini mercimek çorbasına ekleyebilirsiniz. Mercimek çorbasını hangi mini gurme sevmez? Bir kaç ufak dilim balkabağını mercimek çorbasına eklerseniz hem tadı şahane olacaktır hem de miss gibi mevsimindeyken mini gurmeniz balkabağını yiyecektir.

Pütürsüz mercimek çorbası

Mercimek çorbasındaki pütürden hoşlanmıyorsa içine pirinç koyduğunuzda daha kaygan bir çorba olduğunu biliyor musunuz? Bazen mercimek çorbasındaki pütürlük mini gurmelerin hoşuna gitmeyebiliyor. Ancak içine bir avuç pirinç eklerseniz mercimek çorbanız daha pürüzsüz bir hal alıyor ve agızda kayganlaşıyor.

Tarhanayı içmiyor mu?

Tarhanayı su yerine ayranla ıslatın, içine de top köfte koyarak deneyin bakalım. Tarhanayı ayranın içine ekleyip ıslatın. Sonra dilediğiniz şekilde pişirin. Pişirirken de içine az tuz az karabiber ile yoğurup top top şekil verdiğiniz köfteciklerden ekleyin. Bakalım mini gurmeye tahanayı bu şekilde yedirebilecek misiniz?

Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica