Tünelin ucunda ışık var mı?

Herkes burada mı?

0 1.164

Tünelin ucunda ışık var mı sizde?

Herkes burada mı? Yemeği biten, ne pişireceğini bilmeyen, bilmek istemeyen, bir gün de biri gelse iki tas çorba koysa önüme diyenler. Çocukları uyuyan ama darmadağın evi onu bekleyen, sırtı ağrıyan, başı ağrıyan, dahası ruhu ağrıyan anne burada mısın?
Sen en küçüğümüz, emiyormu aç mı neden ağlıyor bu çocuk sorularından sırtına taşlar binen, uykusuz, gazlı,sancılı, yorgun, argın, bitkin ama yine de evladına gülmek isteyen anne burada mısın?

Onlar kaçar, biz kovalarız.

Hep köfte yiyen, hep makarna isteyen asla kahvaltı etmeyen, balkabağını ağzından tüküren, baklagillerin yanına yaklaşmayan ve şu ıspanağı nasıl yedireceğim sıkıntısını sabah akşam yaşayan ek gıda yorgunu burada mısın? Kahvaltı yer ama meyve yemezciler, yumurtayı asla yemezciler, süt içmezciler, peynir öğürenler, yemek masasından koşarak uzaklaşancıların anneleri burada mı?
Çocuğu yeni yürüyen, onu desteklerken belindeki omuru yamulan, emziği bıraktıramayan, bezi çıkartamayan, sabah akşam halıdaki çişleri silen anne? Sen de burada mısın? Çamaşır sepeti ağzına kadar dolu olan, balkonda sabahtan kalmış kahve fincanını mutfağa dahi götürememiş, çocuğu uyumuş ama lavabodaki parça parça diş macunu lekelerini daha silememiş, çişten sonra etrafa dağılan tuvalet kağıdı rulosunu toparlayamamış, pijamasını giyip tv nin karşısında uzanırken koltuk arasından sırtına lego parçası batmış anne sen de burada mısın?

Tüneldeki ışık benim

Okula alışamayancılar, iki yaş sendromcular, üç yaş inatçıları, dört yaş ben bilirimcilleri, gece ağlaması bitmeyenler, yatağına çiş kaçıranlar, kakasını tutanlar, popomu ben temizleyebilirimciler, herkesin annesi burada mı?
Tüneldeki ışık benim! Beni görün bana doğru koşun. Pazar günü kahveme ıhlamur çayı ile eşlik ederken ettiğimiz ‘’illerin plaka numaralı’’ isimli sohbet herşeyi unutturuyor. Kimbilir belki bir gün sinemaya da gideriz birlikte? Belki kalkar topkapı sarayını gezeriz ellerimizde haritalarla? Belki de bir gece konsere gidip dans ederiz.
Neden olmasın?
Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica