Çocuklar için hangi yemek kitapları?

İçerisinde onlarca tarif bulabileceğiniz çocuk için yemek kitapları

0 3.220

Buğün ne pişirecegim?

“Ne pişireceğimizi bulmak bazen gerçekten çok zor! Bugün ne pişireceğim?’’ sorusuna cevap bulmak, yemek pişirmekten daha zor olmuştur benim için. Adı konduğu zaman malzemeler de tamsa yemek zaten heme pişiveriyor. Ama bazen gerçekten ne pişireceğimizi bulamadığımız günler oluyor. Burada imdadımıza çocuklar için hazırlanmış yemek kitapları yetişiyor.
Bunun için Mini Gurme’nin hem web arşivine, hem de instagramdaki kocaman arşivine göz atmanızı tavsiye ederim tabiki. Ama yine de elimizin altında çokça kaynak bulundurmakta tarar var. Bu yüzden size içerisinden onlarca güzel lezzetli ve besleyici tarif bulabileceğiniz çocuk yemekleri kitaplarını derledim. Sayfaları karıştırıp karıştırıp mini gurmenize uygun bir tarif muhakkak bulabileceksinizdir.
Üstelik hepsini de kitapçılardan daha indirimli fiyatlar ile buldum. Haydi hemen bir göz atın derim.

1-Her Çocuk Ispanak Sevmez

Canım arkadaşım Yasemin Üstay Tekin’in ‘’Her çocuk ıspanak sevmez’’ isimli kitabını duymayan kaldı mı? Benim bile bir çok tarifime ilham olmuştur bu kitap. İçerisinde onlarca sağlıklı ve yaratıcı reçete var. Mutfağınızın baştacı olmaya aday bence! Satın almak için tıklayabilirsiniz

2-Yiyorum Büyüyorum: Sevgiyle Hazırlanan Sağlıklı Çocuk Yemekleri

Yemek yedirmek ve doyurmak kültürel yapımızda anneyi tatmin eden ve çocuğuna iyi baktığını hissettiren en önemli duygulardan biri olduğu için yemeğini yemeyen çocuk her zaman üzüntü kaynağıdır. Çocuklar daha önce hiç tatmadıkları, görüntüsü, kokusu farklı olan yeni yemekleri denemek konusunda çok istekli olmayabilirler. Bu durum, annelerin beyin fırtınası yaparak, farklı pazarlama teknikleri yaratmasını gerektirir.
Kitapta yer alan tariflerin de bu anlayış doğrultusunda hem çocuklarımızın yemekten hoşlanacağı kadar lezzetli, hem de onların sağlıklı birer yetişkin haline gelmelerini sağlayacak kadar besleyici olmasına özen gösterilmiştir. Kişisel tecrübelere dayanılarak, anne-babaların çocuklarına yemek yaparken yaşayabilecekleri seçim sıkıntılarını biraz olsun kolaylaştırmak adına kaleme alman bu tarifler, aynı zamanda tüm ailenin birlikte yiyebileceği farklı lezzetleri de sunmaktadır.
Mutfaktaki telaşın sizi hazır yiyeceklere, konservelere, fast-food&’lara yönlendirmesine izin vermeyin. Hiçbir hazır gıda en temiz ortamlarda kendi ellerinizle yaptıklarınızın yerini tutup, çocuğunuza dört dörtlük bir seçenek sunamaz. Kitapta yer alan yemeklerin hepsinin sevginizle hazırlandığında, çocuğunuz için hem daha lezzetli hem de daha besleyici olacağı inancı ile şimdiden ellerinize sağlık ve afiyet olsun!

Satın almak için tıklayabilirsiniz.

3-Çocukların Sevdiği 365 Yemek

İçerisinde hepmize ilham verecek reçeteler ve eğlenceli sunumlar var.
“Tüm güzellikleriyle harika bir kitap”
Daily News
“Bir anne ve öğretmen olarak şunu söyleyebilirim ki, bu kitap çocukların seveceği tüm yemek tariflarini içeriyor. Çocuklarının mutluluğunu düşünen her anne-baba bu kitabı mutlaka okusun.”
Joan Slackman, MD
“Zaman sıkıntısı çeken ve yemek hazırlamaktan nefret eden anne- babalar. Bu kitap tam size göre.”
Fresno Bee

Satın almak için tıklayabilirsiniz.

4-Bebeğimin Beslenme Kitabı: 5-24 Ay Beslenme Planı ve Yemek Tarifleri

İlk baskısı 2013 yılında yayınlanan Bebeğimin Beslenme Kitabı uzun süren kapsamlı çalışmaların sonucunda hazırlandı. Sağlıklı bebek ve çocuk beslenmesi konusunda ışık tutan ve yol gösteren bir kitap olmasına özen gösterildi. Bu amaçla dünyadaki en yeni bilimsel bilgi ve yayınlar incelenerek kitabın yenilenen bilgilerle 5. baskısı hazırlandı.
Bebeğimin Beslenme Kitabı, ülkemizde sağlıklı beslenmeyi ve beslenme alışkanlıklarını bebeklikten itibaren ele alan ilk kitap.
Bebeklerimizi beslerken doğru bildiğimiz hangi yanlışları yapıyoruz?
Bebeğe hangi besini, ne zaman ve nasıl vermeliyiz?
Sağlıklı bebek beslenmesinde en yeni bilgiler, yaklaşımlar, besleyici ve yaratıcı tarifler nelerdir?
Bebeğimize ilk verdiğimiz tatlar ve oluşturacağımız yemek düzeni, gelecekteki beslenme alışkanlıklarını etkiler mi?
Bu kitap, bebeklikten itibaren çocuklarınızı nasıl daha iyi besleyebileceğinizi, sağlıklı beslenme alışkanlığını bebeklikten itibaren kazandırmanın ilk adımlarını tariflerle veriyor.

Satın almak için tıklayabilirsiniz.

5-Minik Minik Yemekler: Serkan Bozkurt’la Çocuklar İçin İştah Açıcı Tarifler

Kitapta tarifleri bulunan tüm sandviçleri, burgerleri, pastaları, kurabiyeleri, makarnaları ve içecekleri keyifle yapabilirsiniz. Yerken aldığınız keyif kadar yaparken de bol bol gülecek, eğleneceksiniz. Bu tarifler sayesinde tüm çocukların iştahı açılacak, anne-babaların da içi rahat edecek. Hem de birlikte yemek yapmanın tadını çıkartacaksınız.

Satın almak için tıklayabilirsiniz.

6-Doğumdan Yetişkinliğe Çocuk Yemekleri Çocuğun Bilinçli ve Sağlıklı Beslenmesi

“Bu kitap, çocuklarını bilinçli beslemek isteyen ailelere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Çocuk beslenmesinde temel amaç, çocuğun sağlıklı büyüme ve gelişmesi olduğundan, ilk bölümde büyüme ve gelişme hakkında bilgilere yer verilmiştir. Büyümenin izlenmesi çocuğun beslenme durumunun belirlenmesinde en uygun yoldur. Çocuğun ağırlık ve boyu belirli aralıklarla ölçülüp kitapta verilen grafiklere işaretlenmek suretiyle büyüme izlenebilir. Kitabın ikinci bölümünde doğumdan itibaren çocuğun beslenmesindeki temel kavram ve ilkelere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde, ilk yaş ve daha büyük çocuk yiyeceklerinin hazırlanmasına yönelik yemek tarihleri yer almaktadır. Çocuk bir yaşından sonra aile sofrasına oturacağından bu tariflerin çoğu aile içinde uygundur.”
Prof. Dr. A. Baysal- Prof. Dr. P. Arslan

Satın almak için tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica