Bir Sihirli Değnek Bu kadar Sihirli Olabilirdi!

Sözel akran zorbalığına ne iyi geldi bu kitap!

0 1.637
Bir arkadaşı Noona ile alay edince eve çok üzgün gelen Noona’ya annesi evdeki sihirli değneği veriyor. Bu sihirli değnek ile Noona insanların birşeyler söylerken aslında ne düşündüklerini görebiliyor. Ve bu sayede insanların gerçek düşüncelerini görmeye başlıyor ve aslında bazen söylediklerimizle düşündüklerimizin aynı olmayabileceğini öğreniyor.
Söylediği: Onlara seninle oynamamalarını söyleyeceğim!
Aklından geçen: Keşke yalnızca benimle oynasan!

Kitaptan alıntı: “Kalpten dudağa yolculuk ederlerken, iyi sözcükler bazen kötü sözcüklere dönüşebiliyordu. Bu yüzden alınganlık etmemize gerek yoktu.

Ben hayatımda bundan daha güzel bir kurgu görmedim. Poyraz kaç kez okuttu, üzerinde dura dura sorular sordu, çözümlemeler yaptı. Sözlü akran zorbalığını, istenmemeyi, alay edilmeyi özellikle okul öncesi dönemde çok yaşıyoruz. Hele çıkaramadıkları harfler, kısa saçlar, yırtık pantolon gibi bizim için önemsiz geçici durumlar, çocuklar arasında fazlaca konu oluyor. Bu da miniklerin kalbinin kırılmasına yol açıyor. İşte bu kitap sayesinde duyduklarına üzülmeden çnce bir kez daha düşünmek gerektiğini öğreniyor mini gurmeler.
Başımızın tacıdır👍👍
İsmi: Düşünce Okuyan Kız Noona
Yayınevi: Çiçek Kitaplar
Fiyatı: 6,90 TL
 
Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica