Bir annenin yağan karın tadını çıkarması için olmazsa olmaz 7 maddesi!

Bir annenin kar yağarken keyif yapması kolay mı sanıyorsun?

0 5.942

Bir annenin kar yağarken keyif yapması kolay mı sanıyorsun?

Bir annenin kar yağarken keyif yapması kolay mı sanıyorsun? İşte size bir annenin yağan karın tadını çıkarması için olmazsa olmaz 7 maddesi!

7 Camın önünde yarım saat sessizce kitap okuyabilmek için mini gurmenin ilgisini çekecek film hazır mı?

Camın önünde yarım saat sessizce kitap okuyabilmek için mini gurmenin ilgisini çekecek film hazır mı?
Çünkü patlamış mısırını yerken filmin başında pür dikkat kesilecek mini gurmenin yaklaşık olarak ilk 20 dakika hiç bir şekilde sesi çıkmayacak. Biz de ev topla, ödev yap, yemek yap gününde bembeyaz örtü ile başbaşa kalacağımız tek anın tadını çıkarabileceğiz.

 

6 Kartopu oynadıktan sonra eve gelince içilecek sıcak çikolata hazır mı?

Kartopu oynadıktan sonra eve gelince içilecek sıcak çikolata hazır mı?
Ne yani? Bembeyaz karlar arasında onlarca story yayınladık da, ‘’kar sonrası sıcak çikolata keyfi’’ diye bir post da mı yayınlamayalım? zaman buyrun tarife!

 

  • Fındık büyüklüğünde zencefil, 1 tarçın çubuğu, 1 çay kaşığı ıhlamuru 250 cc sütün içine koyup 10 dk kaynatın.
  • Altını kapatınca 2 yemek kaşığı kakao ekleyip tel süzgeçten süzün.
  • Ilınınca da mini gurmenizin damak tadına göre bal ekleyip tatlandırın.

5 Telefonun şarjı yeterli mi?

Telefonun şarjı yeterli mi?
Ne de olsa evladmız karları savururken bir ağır çekim yapmak, yayınlamak, instagrama bolca story koymak bizim de hakkımız! Telefonların pili dolsun, kar keyfimiz yarım kalmasın.

4 Dışarı çıkarken yanına alacağı yedek eldiven kolayda mı?

Dışarı çıkarken yanına alacağı yedek eldiven kolayda mı?
Çünkü mini gurme daha beşinci dakikada ıslanan eldivenlerinin sebep olduğu ellerinin donması sebebi ile mızıldanıp su kaynatmaya başlayacaktır. Böyle bir durumda ona kuru ve sıcak yeni eldivenler sunmak tüm annelerin kar havasından daha sakin ve derin tatlı nefesler çekmesine olanak verecektir! Yedek eldiven atmayı unutmayın çantanıza.

 

3 Akşama yemek var mı?

Akşama yemek var mı?
Akşam yatarız yemek düşünürüz, sabah kalkarız yemek düşünürüz. Akşama yemek olmaması demek, kar yağdığını farkedemeyecek kadar telaş olmak demektir bizim için. O zaman haydi mutfağa önce yemek yapmaya! Bugün sıcacık bir çorba içmek için çorba dosyamıza göz atmak ister misiniz? O halde buyrun şu linke tıklayıverin.

2 Ev derli toplu mu?

Ev derli toplu mu?

Evin dağınık olması bir tek kar yağışı değil her türlü zevkten mahrum kalmamıza yol açar bizim. O ev ille derli toplu olacak, temiz olacak. Yatakları toplayalım, oyuncakları kaldıralım. Şöyle içimize sinecek bir mekan yaratalım rahatlayalım.

1 Ödevler yapıldı mı?

Ödevler yapıldı mı?

 

Yarın öğretmene teslim edilecek tek sayfa ödev olsa bile biz anneler karın keyfini çıkaramayız. O halde ödevler yapıldı mı? Yarınki çanta, okula gidecekler,  herşey hazır mı? Hazırsa kar keyfine yavaş yavaş geçebiliriz.
Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica