Acıktıran Çocuk Hikaye Kitapları

0 1.611

Bizim evde kitaplar her zaman her konuda işe yaramıştır. Çünkü artık o kadar harika çocuk kitapları var ki. Aşağıda sayacağım kitaplar da mini gurmenin sağlıklı beslenmeyi öğrenmesi açısından çok işimize yaradı. Umarım sizin evde de keyifle okunurlar!

 

1-Kıpır kıpır, heyecanlı, meraklı ve sevgi dolu bir çocuktur Atakan. Her gün birbirinden ilginç ve eğlenceli maceralar yaşar. Onunla tanışıp arkadaş olmak istermisiniz? Haa bu arada… Aramızda kalsın ama size çok benziyor. (Kaknüs Yayınları)

 

Bu kitap ile bezelye ile harika bir bağ kurmuştuk biz.

2-Öğlen yemeği zamanı gelince Max, ‘’yemek istemiyorum, canım istemiyor’’ diye söyleniyor. (Mikado Yayınları)

3-Yemek yemeyi sevmeyen minikler için eğlenceli ve eğitici bir öykü
Öğle yemeği hazırdı, ama küçük kız aç değildi. Yemeğinin başında otururken, timsah, ayı ve kurt geldi. Karınları çok açtı ve küçük kızın tabağındaki yiyeceklerin nefis olduğunu düşünüyorlardı. (İş Bankası Kültür Yayınları)

 

Öykü tamamen içine çekiyor sizi. Ve kitabın sonunda illa ki iştahı açılıyor mini gurmenin.

 

 

4-Küçük Ayının Uzun Yolculuğu’nun ardından çıkan macera Küçük Ayı ile Ahlat Ağacı. Annesinin sözünü dinlemeyen Küçük Ayı koşarken düşer ve hızla yuvarlanarak gidip ahlat ağacına çarpar. Derdi bu kadarla bitmez. Çarpmasının hızıyla, olgun ve kocaman bir ahlat düşer kafasına. O sinirle bir tekme sallar ağaca Küçük Ayı. Başının zonklamasına mı yansın, ayağının acıdığına mı? (Yapı Kredi Yayınları)

 

Armutun tadına bakmamızı sağlayan öykü bu kitabın içindedir.

 

 

5-Arkadaşlığı, sevgiyi, yardımlaşmayı öğreten bu kitabın, mükemmel çizgileri ile çocuğunuz kendisini hikayenin tam içerisinde hissedecek. (Peasrson Longman Yayınevi)

 

Çorbanın başımızın tacı olmasına sebep, Tombik Ayı’nın arkadaşlarının pişirdiği sıcacık çorbalardır.

 

 

6-Cemile yemek kitabında muska böreği tarifi görüyor. Yapmak istiyor. Annesi evde olmadığı için babasından yardım istiyor. Baba kız Tombiş’i da alıp mutfağa giriyorlar. Ufak tefek aksilikler olmuyor değil. Bu sayede Cemile ve Tombiş çok değerli şeyler öğreniyorlar ve iyi vakit geçiriyorlar. Sonunda ne olduğu ise sürpriz! (Kaknüs Yayınları)

 

 

Bunları da beğenebilirsin
Yandex.Metrica